Často kladené otázky

Doctor of Business Administration (DBA)

Často kladené otázky Doctor of Business Administration (DBA)

Proč si ke studiu DBA vybrat právě ESBM?

European School of Business & Management (ESBM) poskytuje profesní vzdělání v programech MBA, LLM a DBA a nabízí jedinečný model studia, tzv. Oxfordský systém výuky. Tento vzdělávací model je zaměřený především prakticky a pomáhá rozvíjet samostatné uvažování a logické schopnosti a dovednosti každého studenta. Studium DBA si z části můžete nakombinovat ze vzdělávacích modulů dle své volby. Výuka na ESBM probíhá převážně online, díky čemuž mohou studovat i ti nejvytíženější manažeři, kteří nemají čas pravidelně docházet na výuku.
 

Jaké jsou podmínky přijetí ke studiu DBA?

Uchazeč o studium profesního programu DBA (Doctor of Business Administration) musí doložit diplom o ukončeném vysokoškolském vzdělání II. stupně (titul Mgr. nebo Ing.), popřípadě ukončené profesní vzdělání v programu MBA a dále minimálně pětiletou praxi na manažerském postu. Ke studiu DBA jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek a pohovorů.
 

Jak podat přihlášku?

Přihlášku ke studiu DBA naleznete v elektronické podobě nebo v PDF formátu, přihlášku je tedy možné zaslat buď elektronicky, poštou, popřípadě osobně doručit na studijní oddělení. Přihláška musí obsahovat přiložené dokumenty jako diplom o dosaženém vzdělání, popř. doklad o praxi (ke stažení zde). Po podání přihlášky bude uchazeč o studium DBA informován o dalším postupu a bude mu zaslána smlouva o studiu. Po podpisu smlouvy a uhrazení minimálně první splátky za studium bude uchazeči zaslán přístup do studentské sekce (e-learningu), kde nalezne potřebné materiály ke studiu. 
 

Kdy studium na ESBM začíná?

Ke studiu profesních programů DBA na ESBM se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku a začít studovat prakticky okamžitě. V rámci e-learningového systému máte k dispozici studijní materiály a díky tomu si můžete studium přizpůsobit vlastním časovým možnostem. V rámci studia probíhají také interaktivní workshopy, přičemž máte na výběr z několika termínů konání výuky. Účast na těchto seminářích není sice povinná, ale doporučujeme ji.
 

Jak dlouho studium DBA trvá?

Standardní délka studia DBA na ESBM je 1 rok. Na žádost studenta lze studium profesního programu DBA prodloužit, přerušit nebo ukončit.
 

Jaká je cena za studium DBA?

Standardní cena za studium DBA činí 155 000 Kč bez DPH. V tuto chvíli jsme si však pro naše studenty připravili mimořádnou nabídku. Každý nově přihlášený student nyní zaplatí 119 000 Kč bez DPH za celé DBA studium. Oproti standardní ceně tak ušetří 36 000 Kč.
 

Jakým způsobem studium DBA probíhá?

Studium DBA probíhá v českém jazyce a kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy. Je rozděleno na 2 bloky a každý z bloků je rozdělen na jednotlivé moduly. 1. BLOK – základní – obsahuje 5 modulů. V rámci 2. BLOKU – specializovaného – si studenti volí specializaci, která obsahuje 3 vzdělávací moduly. Za celé studium DBA absolvují studenti 3 celodenní workshopy, které probíhají o víkendu (v sobotu). Výstupem za celé studium je 5 seminárních prací nebo případových studií, na závěr student vypracuje závěrečnou práci (minimální rozsah 80 normostran), jejíž obhajobou je studium ukončeno. Více informací o studiu DBA.
 

Je nutné se výuky účastnit?

Jelikož se jedná o jeden z nejvyšších stupňů manažerského vzdělání, není vyžadována účast studenta na výuce. Tedy neexistuje něco jako „povinná docházka“. Nicméně doporučujeme, aby se student výuky účastnil.
 

Jak je studium DBA zakončeno?

Studium DBA je zakončeno vypracováním a obhájením závěrečné práce před odbornou komisí. Úspěšný student následně získá profesní titul DBA, který se uvádí za jménem.
 

Získám studiem DBA akademický titul?

Úspěšný absolvent dokládá ziskem titulu DBA rozšíření manažerského vzdělání na nejvyšší možnou úroveň nad rámec vysokoškolského studia. Podle stávající legislativy o vysokých školách není však v České republice titul DBA považován za titul akademický, ale za titul profesní, psaný za jménem. Není ho tudíž možné zapisovat do občanského průkazu.
 

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Kontaktujte nás

Často kladené otázky - Hodnocení 4.66/5 - Hodnotilo 218 uživatelů