Často kladené otázky

Master of Laws (LLM)

Často kladené otázky Master of Laws (LLM)

Proč si ke studiu LLM vybrat právě ESBM?

European School of Business & Management (ESBM) poskytuje profesní vzdělání v programech MBA a LLM a nabízí jedinečný model studia, tzv. Oxfordský systém výuky. Tento vzdělávací model je zaměřený především prakticky a pomáhá rozvíjet samostatné uvažování a logické schopnosti a dovednosti každého studenta. Studium LLM si z části můžete nakombinovat ze vzdělávacích modulů dle své volby. Výuka na ESBM probíhá převážně online, díky čemuž mohou studovat i ti nejvytíženější manažeři, kteří nemají čas pravidelně docházet na výuku.
 

Jaké jsou podmínky přijetí ke studiu LLM?

Uchazeč o studium profesního programu LLM (Master of Laws) musí doložit diplom o ukončeném vysokoškolském vzdělání, a to minimálně v bakalářském studijním programu, nebo ukončené profesní vzdělání v programu BBA. Ke studiu může být přijat i uchazeč bez vysokoškolského vzdělání, a to na základě udělení výjimky v případě prokazatelně doložené praxe a maturitního vysvědčení. Ke studiu LLM jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek a pohovorů. Primárně je studium LLM určeno uchazečům s právním vzděláním a těm, kteří se právu profesně věnují.
 

Jak podat přihlášku?

Přihlášku ke studiu LLM naleznete v elektronické podobě nebo v PDF formátu, přihlášku je tedy možné zaslat buď elektronicky, poštou, popřípadě osobně doručit na studijní oddělení. Přihláška musí obsahovat přiložené dokumenty jako diplom o dosaženém vzdělání, popř. doklad o praxi (ke stažení zde). Po podání přihlášky bude uchazeč o studium LLM informován o dalším postupu a bude mu zaslána smlouva o studiu. Po podpisu smlouvy a uhrazení minimálně první splátky za studium bude uchazeči zaslán přístup do studentské sekce (e-learningu), kde nalezne potřebné materiály ke studiu. 
 

Kdy studium na ESBM začíná?

Ke studiu profesních programů LLM na ESBM se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku a začít studovat prakticky okamžitě. V rámci e-learningového systému máte k dispozici studijní materiály a díky tomu si můžete studium přizpůsobit vlastním časovým možnostem. V rámci studia probíhají také interaktivní workshopy, přičemž máte na výběr z několika termínů konání výuky. Účast na těchto seminářích není sice povinná, ale doporučujeme ji.
 

Jak dlouho studium LLM trvá?

Standardní délka studia LLM na ESBM je 1 rok. Na žádost studenta lze studium profesního programu LLM prodloužit, přerušit nebo ukončit.
 

Jaká je cena za studium LLM?

Standardní cena za studium LLM činí 114 000 Kč bez DPH. V tuto chvíli jsme si však pro naše studenty připravili speciální nabídku. Každý nově přihlášený student nyní zaplatí 79 000 Kč bez DPH za celé LLM studium. Oproti standardní ceně tak ušetří 35 000 Kč. Školné si navíc můžete rozložit až do 10 splátek bez navýšení ceny studia.
 

Jakým způsobem studium LLM probíhá?

Studium LLM Corporate Law probíhá v českém jazyce a kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy. Je rozděleno na 2 bloky a každý z bloků je rozdělen na jednotlivé moduly. 1. BLOK – specializovaný – obsahuje 8 modulů. V rámci 2. BLOKU – volitelného – si studenti vybírají 2 moduly ze široké nabídky volitelných modulů. Za celé studium LLM absolvují studenti 4 celodenní workshopy, které probíhají o víkendu (v sobotu). Výstupem za celé studium je 6 seminárních prací nebo případových studií, na závěr student vypracuje závěrečnou práci, jejíž obhajobou je studium ukončeno.  Více informací o studiu LLM.
 

Je nutné se výuky účastnit?

Jelikož se jedná o jeden z nejvyšších stupňů manažerského vzdělání, není vyžadována účast studenta na výuce. Tedy neexistuje něco jako „povinná docházka“. Nicméně doporučujeme, aby se student výuky účastnil.
 

Jak je studium LLM zakončeno?

Studium LLM je zakončeno vypracováním a obhájením závěrečné práce před odbornou komisí. Úspěšný student následně získá profesní titul LL.M., který se uvádí za jménem.
 

Získám studiem LLM akademický titul?

Úspěšný absolvent dokládá ziskem titulu LL.M. rozšíření právního vzdělání nad rámec vysokoškolského studia. Podle stávající legislativy o vysokých školách není však v České republice titul LLM považován za titul akademický, ale za titul profesní, psaný za jménem. Není ho tudíž možné zapisovat do občanského průkazu.
 

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Kontaktujte nás

Často kladené otázky - Hodnocení 4.66/5 - Hodnotilo 186 uživatelů