Studium MBA představuje postgraduální vzdělávací program, díky kterému si prohloubíte dosavadní vědomosti a získáte komplexní pohled na vybranou problematiku.


Zkratka MBA pochází z anglického Master of Business Administration a představuje anglosaskou formu celoživotního vzdělávání vhodného nejen pro střední a vyšší management, ale také pro všechny, kteří aspirují na lepší pozici či založení vlastní firmy. Studium MBA k nám přišlo ze Spojených států amerických, kde byl na začátku 20. století založený první MBA program. Dnes už v České republice funguje několik institucí, které zprostředkovávají výuku MBA i její navazující program DBA. V cizině je studium MBA velmi oblíbené pro své zaměření na praktické manažerské dovednosti uplatnitelné v mnoha odvětvích.

Po úspěšném absolvování studia získáte profesní titul MBA, který se píše za jménem. Titul MBA svědčí o vaší schopnosti analyticky uvažovat, vést lidi a projekty, správně se rozhodovat a získat cenný náhled ve zvolené specializaci ale i mimo ni. Úspěšní absolventi jsou sebevědomější a mají lepší všeobecný rozhled. Titul MBA je navíc mezinárodně uznávaný titul, který vám otevře dveře v mnoha oborech a zemích. Jeho získání vám tak pomůže nejen v kariérním a finančním postupu, ale také k vyšší prestiži a konkurenční výhodě oproti ostatním.

Přínosy studia MBA

Studium MBA Vám přinese mnoho výhod, zde uvádíme hlavní z nich:
  • Zaměření na praxi – na rozdíl od akademického vzdělávání je studium MBA zaměřeno na praktické znalosti a dovednosti, uplatnitelné v profesním i osobním životě.

  • Získání nových kontaktů – ať už z řad studentů či lektorů, během studia MBA se seznámíte s mnoha důležitými lidmi a rozšíříte svou síť kontaktů.

  • Prohloubení znalostí – během studia MBA si prohloubíte své dosavadní znalosti, získané během akademického studia nebo manažerské praxe.

  • Finanční přínosy – studie potvrzují, že absolventi studia MBA mají zpravidla vyšší plat, a to již rok po dokončení studia. Návratnost investice již do dvou let potvrdilo 71 % absolventů.

  • Vyšší hodnota na trhu práce – kromě vyššího platového žebříčku dosahují absolventi studia MBA také na vyšší pozice a nesporné konkurenční výhody oproti jiným uchazečům.

  • Osobní rozvoj – kromě prakticky uplatnitelných poznatků je studium MBA zaměřeno také na osobní rozvoj, lepší komunikační dovednosti a ovládnutí soft skills.
Neváhejte oslovit naše studijní oddělení

Objasníme vše, co Vás zajímá!

Navštivte nás osobně.

Rádi Vás uvítáme v prostorách školy a provedeme Vás celým studiem.

Kontaktujte nás
Napište nám.

Rádi zodpovíme Vaše dotazy ohledně studia.

Mám dotaz