Jmenuji se Ludvík Jaroš a jsem Business Development Director společnosti Freebike s.r.o. Když se ohlédnu zpátky, mohla by moje úvodní věta vypadat úplně jinak. Například – skončil jsem na ulici, nemám pořádnou práci a ani žádné vzdělání.

Naštěstí je opak pravdou. Sice rodinné zázemí a tím můj start do života nebyly úplně ideální, ale brzy jsem pochopil, že se o sebe musím postarat sám, že dokážu tvrdě pracovat a jít za svým. Několikrát jsem za svůj prozatím ne příliš dlouhý profesní život změnil obor, až jsem zakotvil ve vedení firmy vyvíjející a provozující platformu sdílených kol. Hledám nové obchodní příležitosti, řeším výběrová řízení ve městech po celé Evropě, pracoval jsem v Londýně… Mám na starosti tým stejně zapálených lidí a práce mě baví.

Přesto jsem jako manažer měl delší dobu pocit, že bych některé věci nemusel vymýšlet sám, že už jsou dávno vymyšlené, že se někde jinde možná dělá něco jinak a lépe, zkrátka, že je načase si rozšířit obzory a zvýšit kvalifikaci.

Rozhodl jsem se pro ESBM a rozhodně nelituji. Oceňuji, že jsem se mohl i během studia naplno věnovat svému zaměstnání a že nabyté vědomosti byly praktické, takže jsem je dokázal okamžitě použít. Dosavadní zkušenost s ESBM mě motivovala natolik, že jsem se rozhodl ve studiu na této škole pokračovat. Předpokládám, že můj příběh absolventa bude mít pokračování.