Dobrý den, jmenuju se Tereza, jsem lékařka a absolventka studijního programu MBA Soft skills a leadership.

V době, kdy jsem se ke studiu odhodlávala, jsem byla maminkou dvou malých dětí. V tu dobu mě život postavil do situace, kdy jsme se nemohla věnovat medicíně. Proto jsem hledala způsoby, jak mozek nenechat zahálet a rozšířit si vzdělání takovým směrem, které by pomohlo mně, mým kolegům i pacientům. Udělala jsme si podrobný průzkum nabízených MBA studijních programů, vybrala si ESBM a jsme za to dodnes vděčná.

S nadšením jsme využila jedinečné nabídky studia na zkoušku. Věnovat se jinému oboru než medicíně jsme si neuměla představit, a proto mi taková možnost připadala fantastická. Vyzkoušela jsem si systém přednášek, podmínek odevzdání a hodnocení seminárních prací, přístup k e-learningové platformě a taky online knihovnu nejen odborné literatury. Neváhala jsme ani chvíli, jestli budu ve studiu pokračovat.

Každá lekce, každý seminář i workshop mi otevíral možnosti a obzory, o kterých jsem neměla ani ponětí. Naprosto fascinovaně jsem zjišťovala pod vedením lektorů, že jsou to právě soft skills a leadership, které nám ve zdravotnictví chybí. Větší i menší firmy se o své zaměstnance snaží postarat, motivovat je, zajímat se o ně, jen ve zdravotnictví to nefunguje.

Rozhodla jsme se situaci změnit. Na základně maximálně praktických informací lektorek a lektorů jsem si vytvořila takový background, který mě vedl k založení neziskové organizace na podporu rozvoje Soft skills mezi zdravotníky – Spokojení zdravotníci. Proto, aby mohl každý jednou přijít ke spokojenému lékaři, který mu dá nejen maximálně odbornou péči, ale i mu ukáže lidskou stránku medicíny.

Díky studiu jsme začala úplně jinou kapitolu svého života. Chci využít všechno, co jsme se během studia naučila, na podporu oboru, ve kterém to nejvíce chybí a dotýká se nás všech – ve zdravotnictví!

Dneska spolupracujeme i s dalšími organizacemi, s mediky, absolventy, psychology a společně hledáme cesty a způsoby, jak soft skills znalosti a dovednosti zařadit do vzdělávacích programů pro budoucí lékaře.

Ať je tedy Váš obor jakýkoliv, pokud pracujete s lidmi a pro lidi, soft skills a leadership se Vám nikdy neztratí. Žádné nové znalosti nejsou zbytečnost nebo ztráta času.

Třeba Vás, stejně jako mě, nadchne studium natolik, že obrátíte svůj život vzhůru nohama.

Hodně štěstí
Tereza